top of page
CD Kapağı - Adsız Tasarım Kopyası (7).pn

Ses meditasyonu olarak da bilinen ses banyosu, çeşitli ses araçlarının (kendi sesimiz veya ses enstrümanlarının)  kullanılarak beden, ruh, zihin hallerinin bir dengeye gelmeye sağlanması ile ilgili uygulanan pratiklerdir. Kendi özgün sesimiz dışında başta Tibet kaseleri, kristal kaseler, gong, davul olmak üzere çeşitli üflemeli, telli, tuşlu  enstrümanlar ses meditasyonun da kullanılabilir. Normal meditasyondan farklı olarak ses meditasyon deneyiminizi daha güçlü kılıp, odak noktanızın kendiniz dışında başka yerlere kaymasını engellemekte, böylelikle kendinizi daha derin gözlemleme şansı yakalamanızı sağlamaktadır. Yin Yoga içinde kullanılan bu şifalı çalışma, bedenin esnemesine olanak tanıyan çeşitli pozların iyice derinleşmesine, bedenin standart bir Yin Yoga dersinden iki kat daha fazla şifa almasına imkan sağlar.

 

Yin Yoga & Ses Meditasyonu ile Kazanımlar:

 

 • Ses enstrümanlarının yaymış olduğu ses dalgaları beyin frekansınızı ilk olarak alfaya daha sonra tetaya indirmekte ve bu durum sizin daha huzurlu ve daha derin bir bilinç haline geçmenizi sağlanır. 

 • Gündelik hayatın koşuşturmacası içinde sesini duyamadığınız “ben” ile temasınızı sağlayan ses meditasyonu, sezgileriniz ve iç sesinizin kuvvetlenmesi sağlar.

 • Ses meditasyonunun sağlamış olduğu güven, huzur içinde bedeninizin, zihninizin, ruhunuzun an olarak ne durumda olduğunu, neye ihtiyacı olduğunu hissedebilir, duyabilir görebilirsiniz.

 • Meditasyon esnasında tam bir gözlem halinde olduğunuzdan ötürü, meditasyondan sonra elinizde kendinizle ilgili çok önemli bilgi ve verilere ulaşabilirsiniz. Bu veriler, sizin hayatınızın değişiminde büyük katkılara dönüşümlere yol açabilir

 • Kişinin kendi bedeniyle olan bağlantısını iyi kurmasını, özgüvenini, değerini ve öz şefkatini geliştirmesini sağlar. 

 • Cansızlığı giderir, var olan canlılığı ve hafifliği uzun süre bozulmadan dengelemede destek sağlar. 

 • 3-5 dakika boyunca aynı pozisyonda kalarak esnetme yapmak; sadece kasları değil, tendonları, bağ dokuları ve bundan daha önemli tüm bu bağ dokular ve organları sarmalayan fasyayı direk etkilediği için çalışmada kazanılan rahatlık 12-48 saat boyunca etkisini sürdürür. 

 • Yin Yoga’nın ruhsal sağlığa yararı zaman içinde kalıcı şekilde kendimi gösterir. Çalışma, tüm bedende mevcut olan Nadileri ( enerji kanallarını) uyararak enerji akışını sağlıklı hale getirmekte ve omurgada yerleşmiş ana enerji kanalı olan Şuşumnayı uyarmaktadır. 

 • Bilinç seviyesinde yükselme, farkındalıkta artış gözlenir.

 • Özellikle günümüzde en çok yakındığımız stres ve zihinsel yorgunluğa panzehir gibi etki eder. Sakinlik ve dinginlik kazandırır. .

 • Bedenin tek tek tüm eklem yerlerini hareketlendiren sistem, genleşme ve açılımlarla, vücuttaki toksinleri atmanızı ve daha ferah hissetmenizi sağlar.

bottom of page