top of page
CD Kapağı - Adsız Tasarım Kopyası (7).pn
Yin Yoga

Meditasyon bilimsel bir zihni dinlendirme tekniği olup, yüzyılımızda ‘Strese Karşı Panzehir’ olarak adlandırılan en etkin ve güvenli şifa uygulamasıdır. Meditasyon kesinlikle bir inanç sistemi değildir; yani meditasyondan fayda görmeniz için kesinlikle inanmanız gerekmiyor. 

 

Yin Yoga, 5000 yıllık Yoga disiplininin sakinliğe ve esnekliğe davet eden bir parçasıdır. Bedende esnek olmayan dokular harekete izin vermezler. Aynı şekilde duygusal bedende de esnek olmayan bakış açıları yaşamımızda blokajlar yaratır. Yin Yoga her türlü zihinsel ve bedensel rahatsızlıkta iyileştirici destek sağlar. Yin Yoga seanslarında belirlenen spesifik bölgelere/uzuvlara bioenerji de uygulanabilmektedir. 

 

Sağlıklı, esnek ve hafif bir yaşam için Yin Yoga’nın haftada bir defa düzenli olarak uygulanması tavsiye ediyoruz.

 

Yin Yoga ile Kazanımlar:

 

  • Kişinin kendi bedeniyle olan bağlantısını iyi kurmasını, özgüvenini, değerini ve öz şefkatini geliştirmesini sağlar. 

  •  Cansızlığı giderir, var olan canlılığı ve hafifliği uzun süre bozulmadan dengelemede destek sağlar. 

  • 3-5 dakika boyunca aynı pozisyonda kalarak esnetme yapmak; sadece kasları değil, tendonları, bağ dokuları ve bundan daha önemli tüm bu bağ dokular ve organları sarmalayan fasyayı direk etkilediği için, çalışmada kazanılan rahatlık 12-48 saat boyunca etkisini sürdürür. 

  • Yin Yoga’nın ruhsal sağlığa yararı zaman içinde kalıcı şekilde kendini gösterir. Çalışma, tüm bedende mevcut olan nadileri (enerji kanallarını) uyararak enerji akışını sağlıklı hale getirmekte ve omurgada yerleşmiş ana enerji kanalı olan şuşumnayı uyarmaktadır. 

  • Bilinç seviyesinde yükselme, farkındalıkta artış gözlenir.

  • Özellikle günümüzde en çok yakındığımız stres ve zihinsel yorgunluğa panzehir gibi etki eder. Sakinlik ve dinginlik kazandırır. 

  • Bedenin tek tek tüm eklem yerlerini hareketlendiren sistem, genleşme ve açılımlarla, vücuttaki toksinleri atmanızı ve daha ferah hissetmenizi sağlar.

bottom of page