top of page
CD Kapağı - Adsız Tasarım Kopyası (7).pn
Doğum Öncesi Nefes Terapi Atölyesi

 

Hamilelik sürecinde oluşan kaygılar ile başa çıkabilmek, sağlıklı bir doğum gerçekleştirebilmek için, ufak sağlık ipuçları, loğusalık hakkında bilinçlenme, psoas egzersizleri ve diğer hamilelerle bağ kurmak oldukça önemlidir.

Bu çalışma, ruhsal ve bedensel olarak anne adaylarının hazırlanmasına destek vermektedir.

 

Bu çalışma içerisinde; doğanın dişiye verdiği en değerli armağanlardan biri olan doğuma hazırlık (Günlük hayatta doğru nefes kullanımına geçiş), psoas nefesi ve bebeğin nefes kalitesi olarak üç aşamadan oluşur. Anne adaylarına, bebeğin sağlığını ve kolay bir doğumu destekleyen, kendi evlerinde de rahatlıkla uygulayabilecekleri bedensel pratikler ve nefes teknikleri öğretilir. Annenin bebek ile doğum öncesi kuracağı bağın önemi ve bu bağın nasıl kurulması gerektiği hakkında bilinçlendirme sağlanır.

 

Doğum Öncesi Nefes Terapisi ile Kazanımlar:

 

• Özellikle “Anne Olmak” kavramı ile yeni tanışacak olan kadınlara, psikolojik olarak kendilerini hazır ve güvende hissedecekleri sinerjisi yüksek bir ortamı deneyim yaşarlar, annelik özgüvenini kazanırlar.  

• Bebekleri ile kuracakları bağın temiz ve sağlıklı olması sağlanır. Psikolojik olarak anne adaylarının, anne-çocuk ilişkisini, kendi çocuklukları üzerinden kodlayarak yaşamalarının önüne geçilmiş olur. Böylelikle loğusalıkta oluşabilecek yetersizlik kaygıları, endişeler ve depresyon ihtimalleri büyük ölçüde ortadan kalkar. 

• Bedenin postürünü ve omurgayı değiştiren hamilelik süreci ile ilgili anatomik sağlık sorunları yaşanmaması için dikkat edilecek başlıca kurallar öğrenilir. 

• Kolay bir doğumun alt yapısını oluşturan fiziksel tolerans yükselir. Doğuma, dişiliğe, anneliğe, güç ve şefkate dair, yeni bakış açıları ve bilgiler anne adaylarının bilinçaltı kodlarına yerleştirilir. 

• Gevşeterek korkularımızdan kurtulabileceğimiz mucizevi kas sistemi; psoas hakkında bilgi sahibi olunur. 

• Psoas kasını gevşetmeye yarayan üç alternatif Yin Yoga pozunu, anne adaylarının uygulamalı olarak pratik etmeleri sağlanır. Gebelik döneminde güçlenen psoas sayesinde, normal doğumun ardından ıkınma sebebiyle kasık, kalça ve bağdokularda oluşan travmaların önüne geçilmiş olur

bottom of page