top of page

Yin & Yang (Dişil & Eril) Enerji ve Üretim

ying ve yang enerji ve üretim.png

Nedir bu Yin & Yang? Kişinin bedensel / ruhsal sağlığında nasıl bir rol oynar? Daha huzurlu ilişkiler kurmamız bu dengeye bağlı ise, ne yapmalı da maskülen ve fenimen bu güçlü enerjileri uzlaştırmalı? Hepsi bu atölyenin konusu. 

 

Erkek ve kadın tanımlarımızı anlamak demek, hayatımızdaki erkek/kadın (partner, sevgili, eş) seçimlerini ve sebeplerini anlamak demek. Bununla da bitmiyor. Her birimizin içinde kendi içsel

eril/ dişil taraflarımız var. Hangi yönümüzü nerede daha baskın kullanıyoruz? Nerelerde fazla kaçıyor? Nerelerde işlemesi gerekirken pasif kalıyor?

 

Bunları fark etmeye başlamak çözüme doğru giden ilk adım. Küçük yaşlarda bu önce anne ve baba ile modellenen, daha sonra sosyal ilişkilerle çeşitlenen tanımlarımız aslında tim hayatımızı bilinçaltı seviyesinden yönetiyor. 

 

Yin & Yang Enerji Dengeleme Atölyesi, tüm bu alanları keşfetmek üzerine uygulamalı bir çalışmadır. İlişkilerimizin içinde cinsiyet farklılıkları devreye girdiğinde evde, işte, arkadaşlıkta hangi personaları geliştiriyoruz? Cinsiyetleri nasıl kodladık ve kimin gözünden kendi cinsiyetimizi tanımlıyor, yaşıyoruz? Biz onlarca defa bu atölye ile insanların güçlü farkındalıklarına, dönüşümlerine tanıklık ettik.

Şimdi sıra siz de.

 

Tarih ve Mekan: 23 Temmuz 2017 / Beşiktaş OM Yoga Center 

Tarih ve Mekan: 6 Ağustos 2017 / Bakırköy Bizim Sahne Tiyatrosu 

bottom of page