top of page
Nefes İnzivasi

Rüzgar Güliz ile - Kabak Koyu’nda, Nefes Terapi, Farkındalık Atölyeleri, Yin Yoga ile dolu dolu bir İnziva Programı - Ayrıca bu inzivaya katılanlar otomatik olarak Sertifikalı Nefes Koçu olmak için eğitime katılmaya da hak kazanıyor.

 

Rüzgar Güliz’in yılda bir defa hazırladığı bu inziva kampı ile yoğun farkındalık ve içe dönüş arayan, eski kayıtları bırakıp güncel bir bakışla kendini yeniden tanımak isteyen herkes tazelenecek, özgürleşecek, hafifleyecek. Her katılımcının bir özel yaşam koçu ile destekleneceği 4 günlük inzivamız; özgüven, özşefkat ve yeni, yargısız, sevgi dolu bir hayat isteyen herkesin katılımına açıktır. 

 

Yer: SEA Valley Hotel - Kabak Koyu / FETHİYE

Tarih: 26-29 Ekim 2019

 

Sorular ve kayıt için info@ruzgarguliz.com adresine mail yada whatsapp’tan

0(535) 714 17 98'e mesaj göndererek “Nefes İnzivası” başlığı ile bizimle iletişim sağlayabilirsiniz.

Bu inzivada yer alacak Nefes Koçlarımız: Demre Uyanık, Derya Öztürk, Güneş Çağlar, Zeynep Sipahi, Zilan Rohani, Kerim Öztürk.

“İnsanın şifası yalnızca kendi içindedir. Her şey içeriden gelir. Bakış açıları, durum ve kişilerin yeniden yapılandırılması için, bu realite farkındalık, seçim ve  tolerans gibi hazinelerle doludur. 

İyi bir mentor; bu hazineleri bulup çıkaracak doğru araçlarla, şifasını arayan kişileri buluşturma ustasıdır.”

 

İnzivada Neler Öğreneceğim? 

 

​Rüzgar Güliz Mentorluğunda ve 7 kişilik (nefes koçlarından oluşan) bir ekiple yönetilecek olan, 3 gece - 4 gündüz sürecek inziva kampında, dişi-eril enerji ne demektir? Nasıl uyumlanır? Bize nasıl en yüksek katkıyı sağlar? Özgüven nedir? Travmaların ötesine nasıl geçilir? Giriştiğimiz işlerde/ ilişkilerde devamlılık nasıl sağlanır? Takıntılar nasıl giderilir? Deneyim bütünleme nedir? Yargılamadan bakmak, gerçek ve şiddetsiz bir iletişim kurmak nasıl olur? Sevgi ve şefkat ilişkilerde nasıl daim olur? Beklentilerin kaynak kodları nasıl dönüşür, rollerden özgürleşip tam ve bütün hissetmeye geçmek nasıl seçilir.... gibi daha pek çok sürpriz konuda seminerler alacaksanız. Her seminerden sonra bilgileri içselleştirmek ve öğrendiklerimizi hal aşamasına geçirmek üzere özel olarak tasarlanmış dramalar, oyunlar, enerjetik çalışmalar, resim terapi ve nefes terapi uygulamaları gerçekleştirilecek. Kişisel gelişimizin belli dönemlerde sekteye uğradığı alanlara şefkatle eğilerek, sağlıksız bir psikoloji ile yaşadığınız kırılma noktalarında bilinçsiz yapılan seçimlerinizi gözden geçiriyor olacağınız 4 günlük süreç, hayatınızda yeni kararlar almadan önce en yüksek frekansınıza çıkıp, seçimlerinize daha önce bakmadığınız açılardan bakıp, bundan sonraki yaşamınıza bilincin mucizevi araçlarını eklemenizi sağlayacak. “Bu kime ait?”, “Hafif mi? Ağır mı?”, “Hem, hem!”, “Olan neye hizmet ediyor?” gibi zihinsel özgürlük araçlarını edineceksiniz. Bu araçlar hayatın her alanında sizi bir adım öne taşıyacak zenginliği içeriyor. 

İçsel yolculuk süreçlerinizde kendi alanınızda kalmak nedir? Hep birlikte ve birey olarak ayaklarımızın üzerinde durmak nedir? Duygusal bedenle iletişim halinde olarak yaşamak nedir? Bunları öğrenirken, beden seviyesinde de aynı sınırları ve esnemeyi Yin Yoga ile araştırıyor olacağız. Her sabah ve akşam Yin Yoga derslerimiz olacak. 4 günün toplamında 7 adet Nefes Terapi seansımız sizin için açık olacak. Tüm ders ve seanslarda seçim özgürlüğünüz mevcuttur. Dilediğinize katılım sağlayabilirsiniz, dilediğiniz zaman ise kendi köşenize çekilebilirsiniz. Yargısızlık prensibinden işlediğimiz için, sizden bu inzivada kimse bir disiplin beklememektedir. Herkes inzivanın kendisine katmak üzere olduğu bilgiyi ve deneyimi dilediği kadar alıp kabul etmekte özgürdür. 

 

Neden İnzivaya Gelmeliyim?

 

Günlük hayatlarımızda zaman ayırabildiğimiz kadarıyla meditasyon ve yogayı deneyimlemeye çalışıyoruz. Özellikle yoğun ve stres altında çalışanlar için mesai saatleri dışında aldıkları her tür terapi aslında koşuşturmanın ve stresin de bir parçası olarak kalıyor. Elbette elimizden geldiğince dinginliğimizi ve dengemizi korumak için çalışmalar yapmamız çok mühim. Ancak hiç biri inziva kampı kadar bütünleyici ve hızlı bir etki yaratmıyor. İnziva kampları, 4 günde jet hızıyla yol almanız için tasarlanmıştır. Şehir hayatında belki bir senede ulaşabileceğiniz farkındalığa ve hizalanmaya kavuşabilmemizi sağlar. Böylece daha önceden daha verimli bir şekilde seçimlerimizi yapar, hayatımıza almak istediklerimizi netleştirir, çıkarmak istediklerimizden emin olur ve bu değişimleri sağlayacak enerjiyi, gücü yakalarız. Tabiat ananın ve denizin de işin içine girmesiyle doğal bir topraklanma sağladığı için, inziva kamplarında yapılan çalışmalar zihnen ve bedenen hızla sindirilir. Bu süreç şehirde kolay olmamakta ve içsel farkındalığımızın gelişiminde araya hep bir takım meseleler girmekte, bunlar bizi çoğu zaman aldığımız eğitim, seans ve derslerden alıkoymakta ve bilinç olarak tekrar tekrar en başa döndürebilmektedir. Nefesin hayatımızdaki mucizevi etkilerini belki duydunuz belki de ilk defa tadacaksınız. O halde Nefes Terapi’yi özellikle doğal ortamda, ormanın bol oksijeni ve deniz kenarında iyotun zihin açıcı etkisiyle birlikte aldığınızda, bu zenginliğin size neler katacağı sihirli bir sürpriz olsun. Biz defalarca deneyimledik ve hem kendi hayatlarımızda, hem de katılımcıların hayatlarındaki muazzam dönüşümlere heyecanla tanıklık ettik! Şimdi sıra sizde!

Konaklama ile ilgili ücret ve detayları bizimle lütfen iletişime geçip öğreniniz. Erken ödeme seçeneği ile tarafımıza özel uygulanan konaklama indirimleri mevcuttur. 

 

Rüzgar Güliz Kimdir?

 

Rüzgar, farklı şifa ve terapi yöntemlerini birleştirerek, bilinç seviyesini en hızlı ve geri dönüşsüz şekilde yükseltmek üzere eğitimler-atölyeler geliştiren, hayatın içinde hep iyi bir öğrenci olarak araştırmaya devam eden bir Mentordur. Bioenerji, Dramalı Öğrenme (İnformative Drama), Yin Yoga, Doğaçlama Tiyatro-Dans, Yararıcı Yazarlık, Nefes Terapi, Access The Bars, Resim Terapi alanlarında eğitim almış, çalışmıştır. Her bireyin farklı öğrenme becerileri olduğunu farkında olarak, kendisinden hizmet almak isteyen herkese öncelikle zihin-beden-duygu sistemlerini izleyerek bir yol haritası çıkartmaktadır. 

​Ücret: 900 tl. 

 

Öğrenci 800 tl. 

 

Konaklama ile ilgili ücret ve detayları bizimle lütfen iletişime geçip öğreniniz. Erken ödeme seçeneği ile tarafımıza özel uygulanan konaklama indirimleri mevcuttur. 

bottom of page